۱۳۹۷ سه شنبه ۲۶ تير
English
دانشگاه صنعتی بیرجند شعار سال
1396/02/24 انعقاد تفاهم‌نامه همكاري‌ با منطقه ويژه اقتصادي
انعقاد تفاهم‌نامه همكاري‌ با منطقه ويژه اقتصادي

تفاهم‌نامه همكاري‌هاي علمي، پژوهشي و آموزشي في‌مابين دانشگاه صنعتي بيرجند و منطقه ويژه اقتصادي خراسان جنوبي منعقد شد.

به گزارش اداره روابط عمومي دانشگاه، اين تفاهم‌نامه كه به امضاء دكتر مهرشاد، رئيس دانشگاه صنعتي بيرجند و مهندس صفدري‌زاده، رئيس منطقه ويژه اقتصادي خراسان جنوبي رسيده است، با هدف كلي توسعه همكاري‌هاي مشترك ميان اين دو، به منظور استفاده بهينه از ظرفيت‌هاي علمي، پژوهشي تبيين شده است.

 


 

 

بر اين اساس، از جمله مهمترين اهداف ذكر شده در اين تفاهم‌نامه عبارتند از: ايجاد و توسعه همكاري‌هاي علمي، پژوهشي دانشگاه و منطقه ويژه با استفاده ازكليه منابع طرفين، توسعه زمينه‌هاي همكاري‌ پژوهشي مشترك شامل: برگزاري همايش‌هاي علمي و تحقيقاتي مشترك، انجام مشاوره يا اعمال نظارت عاليه بر طرح‌هاي در دست اقدام منطقه ويژه اقتصادي، انجام بازديد‌هاي علمي و همچنين انجام پروژه‌هاي تحقيقاتي دانشجويان درمنطقه ويژه، استفاده از امكانات تحقيقاتي، آزمايشگاهي، كارگاهي متقابل بر اساس ضوابط دو موسسه و همكاري‌هاي آموزشي شامل: برگزاري دوره‌هاي مختلف آموزشي بنا به درخواست منطقه ويژه طبق ضوابط ذيربط و مورد توافق و برگزاري كارگاه‌ها و سمينارهاي تخصصي و آموزشي.

در اين تفاهم‌نامه، منطقه ويژه اقتصادي خراسان جنوبي متعهد شده امكان بازديدهاي علمي محققين و دانشجويان دانشگاه را از واحدهاي مستقل موجود در منطقه ويژه فراهم آورد. همچنين به صورت مستمر عناوين و تحقيقات موردنياز منطقه ويژه را تهيه و به دانشگاه ارسال كند. علاوه بر آن، منطقه ويژه اقتصادي، امكانات لازم براي تاسيس پرديس دانشگاهي را طي قرارداد جداگانه‌اي با شرايط و ضوابط خاص خود در اختيار دانشگاه قرار خواهد داد.

در مقابل دانشگاه متعهد شده، عناوين تحقيقاتي پيشنهادي منطقه ويژه و يا توافق شده را در اولويت قرار دهد. خدمات آزمايشگاهي مورد نياز منطقه ويژه را با لحاظ اولويت ارائه دهد و همچنين جهت ارائه خدمات علمي و اطلاعاتي در زمينه‌هاي فني و تخصصي تلاش نمايد.

بر اساس اين گزارش، مدت تفاهم‌نامه از تاريخ انعقاد به مدت 4 سال مي‌باشد.

 

 


تعداد بازدید: 300
امتیازدهی
میانگین امتیازها:3 تعداد کل امتیازها:2
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
بيرجند، ميدان ابن حسام، بلوار صنعت و معدن، دانشگاه صنعتي بيرجند کدپستی : 9719866981 تلفن تماس : 05632391000 رايانامه : info@birjandut.ac.ir
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به دانشگاه صنعتی بیرجند می باشد
Powered by DorsaPortal