درختان از پربارترین و زیباترین نعمات الهی محسوب می‌شوند و با توجه به آثار فراوانی که برای زندگی بشر و سایر موجودات دارند، در دین مقدس اسلام، به امر درختکاری اهمیت بسیار داده شده و همه مردم به این امر خداپسندانه ترغیب شده‌اند.

درختان از مظاهر خلقت خداوند و نمودی از بهشت هستند و وظیفه همه ماست که از این نعمت خدادای مراقبت کنیم. همه باید برای حفظ محیط زیست و پاکی آن تلاش کنیم و هفته منابع طبیعی نیز فرصت بسیار ارزنده‌ای برای احیای فضای سبز و توسعه محیط زیست است.

به گزارش اداره روابط عمومی، امسال هفته درختکاری به شعار "تقدیم زندگی به دانشگاه" در دانشگاه صنعتی بیرجند گرامی داشته شد. به مناسبت هفته درختکاری جمعی چند از اساتید، کارکنان و دانشجویان دانشگاه، با کشت چند اصله نهال توت، در محوطه جنب زمین والیبال ساحلی، هفته درخت‌کاری را گرامی داشتند. این نهال‌ها از داخل دانشگاه و از محوطه پشت مسجد امام رضا (ع) تهیه شده بودند.

بنا بر اعلام قبلی تشکل‌های دانشجویی، سه اصله درخت غرس شده، به صورت نمادین و با عنوان سه انجمن و کانون فعال دانشجویی و توسط اساتید و دانشجویان این رشته‌ها نام‌گذاری شدند. این سه انجمن عبارت بودند از انجمن مهندسی عمران، انجمن مهندسی مواد و متالورژی و مرکز نوآوری و شتابدهی دانشگاه BUTAC.  

امید است با توجه بیشتر به محیط زیست و اهتمام به نگهداری از میراث منابع طبیعی در محیط دانشگاه و توسعه فرهنگ دوستی با طبیعت، بتوان لذت زندگی در کنار زیبایی‌های خلقت را به دوستانمان هدیه دهیم.

 

 

 

 

 

دانشگاه صنعتی بیرجند پرتال آموزش پرتال اساتید پرتال دانشجویی اتوماسیون تغذیه کتابخانه دیجیتال مرکز مشاوره و درمان سامانه نظام پیشنهادات مسجد امام رضا(ع) امور شاهد و ایثارگر صندوق رفاه دانشجویی رزرواسیون دانشگاه پست الکترونیک ارتباط با ما کانال اطلاع رسانی دانشگاه صنعتی بیرجند