چهارشنبه 18 اسفندماه، مراسم اختتامیه جشنواره نشریات مکتوب رضوی، با تجلیل از برگزیدگان با حضور دکتر هاشمی معاون فرهنگی واجتماعی وزارت علوم تحقیقات وفناوری، به کار خود پایان داد.

به گزارش مهندس سبزه‌کار، مدیربرنامه‌ریزی فرهنگی و اجتماعی دانشگاه، میزبانی این جشنواره با همکاری معاونت فرهنگی و اجتماعی وزرات علوم، بنیاد بین‌المللی‌ امام رضا(ع)، سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی، به دانشگاه صنعتی بیرجند سپرده شد و برای اولین بار است که جشنواره نشریات مکتوب امام رضا(ع) در بخش دانشگاهیان برگزار می‌گردد.

مدیر فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تصریح کرد: این جشنواره از سوم فروردین ماه جاری در دانشگاه کار خود را آغاز کرد و از آغاز به کار دبیرخانه جشنواره، 8 کمیته فعال گردید و تلاش منسجمی جهت برگزاری مطلوب جشنواره انجام شد. با اعلام فراخوان جشنواره و با توجه به برگزاری اولین دوره در بخش دانشگاهی، استقبال خوبی از آن به عمل آمد.

ایشان افزود: در جلسه اختتامیه که با حضور اساتید، دانشجویان، مسئولین فرهنگی استان و خدام حرم رضوی برگزار شد، علاوه بر برنامه‌های فرهنگی، آثار برتر رسیده به دبیرخانه جشنواره معرفی و مورد تقدیر قرار گرفتند. در این جلسه همچنین از پیشکسوتان صنعت چاپ و روزنامه‌نگاری استان تجلیل شد.

مهندس سبزکار یادآور شد: با توجه به اینکه که این جشنواره برای نخستین بار در این سطح برگزار شده، حتما دارای نقاط ضعف و قوتی است، لذا امیدواریم این تجربه گران برای سال‌های آینده چراغی برای افزایش کیفیت اجرایی باشد.

 کارشناس فرهنگی دانشگاه صنعتی بیرجند نیز در حاشیه برگزاری جشنواره نشریات مکتوب رضوی گفت: در لیست آثار رسیده نام دانشگاه‌های سراسر کشور به چشم می‌خورد که این امر نشان از استقبال این دانشگاه‌ها از جشنواره است.

آقای مهدوی‌طلب اظهار داشت: تا پایان مهلت دریافت آثار به دبیرخانه جشنواره در 25 بهمن‌ماه، تعداد نشریات رسیده به دبیرخانه جشنواره 103 اثر بود که از این تعداد 80  مورد نشریات دریافتی جشنواره و 20 اثر نیز مقالات دریافتی جشنواره در قالب اثر مکتوب بوده است.

وی افزود: در لیست آثار رسیده نام دانشگاه‌های مانند فردوسی مشهد، دانشگاه تهران، اصفهان، بیرجند، صنعتی بیرجند و دانشگاه‌های پیام‌نور از جمله مراکز اصفهان، اراک، بابل و نیشابور قابل مشاهده است.

مسئول دبیرخانه جشنواره نشریات مکتوب رضوی در خصوص بازه زمانی اعلام نتایج و برنامه اختتامیه جشنواره تصریح کرد: آثار رسیده به دبیرخانه، صبح روز شنبه 30 بهمن ماه به کمیته ارزیابی و داوری ارائه و بر اساس زمان بندی تعیین شده 9 اسفند ماه نتایج داوری بر روی وب‌سایت جشنوار اطلاع‌رسانی شد.

 

 

 

 

دانشگاه صنعتی بیرجند پرتال آموزش پرتال اساتید پرتال دانشجویی اتوماسیون تغذیه کتابخانه دیجیتال مرکز مشاوره و درمان سامانه نظام پیشنهادات مسجد امام رضا(ع) امور شاهد و ایثارگر صندوق رفاه دانشجویی رزرواسیون دانشگاه پست الکترونیک ارتباط با ما کانال اطلاع رسانی دانشگاه صنعتی بیرجند