نخستین همایش و کارگاه بزرگ اینترنت اشیا در خراسان جنوبی، روز پنج‌شنبه 7 اردیبهشت سال جاری در دانشگاه صنعتی بیرجند برگزار گردید.

به گزارش اداره روابط عمومی دانشگاه، در این همایش که به همت آکادمی اینترنت اشیا دانشگاه و همکاری مدیریت برنامه‌ریزی فرهنگی و اجتماعی برگزار گردید، اساتید دانشگاه‌های استان، مسئولین اداره کل فناوری اطلاعات استان و نمابندگان تعدادی از شرکت‌های فعال حوزه اینترنت و شبکه در استان حضور داشتند.

در بخش نخست این کارگاه، مهندس پاسبان، به معرفی فناوری اینترنت اشیا پرداخت و زمینه‌های ورود به اکوسیستم کسب و کار در حوزه اینترنت اشیا را تشریح نمود. در ادامه برنامه نیز آقای علیزاده از "انجمن رفتگران طبیعت"، اهداف انجمن و ساختار آن را برای حضار تبیین نمود. ایشان همچنین در خصوص موضوع جدید کاربرد‌های هوشمندسازی در پاکسازی طبیعت به ارائه بحث پرداخت.

در بخش دوم برنامه، مهندس علوی نیک، مدیر عامل شرکت نیک‌مدرن و فعال در حوزه اینترنت اشیا، در ارتباط تصویری زنده، کاربردهای مختلف تکنولوژی اینترنت اشیا، چشم‌انداز آینده آن و استارت اپ‌های موجود در این زمینه را برای حضار ارائه دادند. مهندس علوی در این گفتگو بیان داشت: فناوری جدید اینترنت اشیا با تمام وسعت، جایگاه ویژه ای در ساختاردهی کسب و کارها خواهد داشت.

در بخشی از ابن نشست نیز، بحث گروهی و تبادل نظر میان فعالین حوزه اینترنت اشیا و فناوری اطلاعات صورت گرفت.

این جلسه نخستین برنامه عمومی اکادمی اینترنت اشیا دانشگاه صنعتی بیرجند بود. این آکادمی از فعالین حوزه فناوری اطلاعات و دانشجویان علاقه‌مند، دعوت به همکاری می‌نماید.

گزارش: رضا پودینه

 

 

 

 

 

 

 

 

دانشگاه صنعتی بیرجند پرتال آموزش پرتال اساتید پرتال دانشجویی اتوماسیون تغذیه کتابخانه دیجیتال مرکز مشاوره و درمان سامانه نظام پیشنهادات مسجد امام رضا(ع) امور شاهد و ایثارگر صندوق رفاه دانشجویی رزرواسیون دانشگاه پست الکترونیک ارتباط با ما کانال اطلاع رسانی دانشگاه صنعتی بیرجند