تفاهم‌نامه همکاری‌های علمی، پژوهشی و آموزشی فی‌مابین دانشگاه صنعتی بیرجند و منطقه ویژه اقتصادی خراسان جنوبی منعقد شد.

به گزارش اداره روابط عمومی دانشگاه، این تفاهم‌نامه که به امضاء دکتر مهرشاد، رئیس دانشگاه صنعتی بیرجند و مهندس صفدری‌زاده، رئیس منطقه ویژه اقتصادی خراسان جنوبی رسیده است، با هدف کلی توسعه همکاری‌های مشترک میان این دو، به منظور استفاده بهینه از ظرفیت‌های علمی، پژوهشی تبیین شده است.

 

 

بر این اساس، از جمله مهمترین اهداف ذکر شده در این تفاهم‌نامه عبارتند از: ایجاد و توسعه همکاری‌های علمی، پژوهشی دانشگاه و منطقه ویژه با استفاده ازکلیه منابع طرفین، توسعه زمینه‌های همکاری‌ پژوهشی مشترک شامل: برگزاری همایش‌های علمی و تحقیقاتی مشترک، انجام مشاوره یا اعمال نظارت عالیه بر طرح‌های در دست اقدام منطقه ویژه اقتصادی، انجام بازدید‌های علمی و همچنین انجام پروژه‌های تحقیقاتی دانشجویان درمنطقه ویژه، استفاده از امکانات تحقیقاتی، آزمایشگاهی، کارگاهی متقابل بر اساس ضوابط دو موسسه و همکاری‌های آموزشی شامل: برگزاری دوره‌های مختلف آموزشی بنا به درخواست منطقه ویژه طبق ضوابط ذیربط و مورد توافق و برگزاری کارگاه‌ها و سمینارهای تخصصی و آموزشی.

در این تفاهم‌نامه، منطقه ویژه اقتصادی خراسان جنوبی متعهد شده امکان بازدیدهای علمی محققین و دانشجویان دانشگاه را از واحدهای مستقل موجود در منطقه ویژه فراهم آورد. همچنین به صورت مستمر عناوین و تحقیقات موردنیاز منطقه ویژه را تهیه و به دانشگاه ارسال کند. علاوه بر آن، منطقه ویژه اقتصادی، امکانات لازم برای تاسیس پردیس دانشگاهی را طی قرارداد جداگانه‌ای با شرایط و ضوابط خاص خود در اختیار دانشگاه قرار خواهد داد.

در مقابل دانشگاه متعهد شده، عناوین تحقیقاتی پیشنهادی منطقه ویژه و یا توافق شده را در اولویت قرار دهد. خدمات آزمایشگاهی مورد نیاز منطقه ویژه را با لحاظ اولویت ارائه دهد و همچنین جهت ارائه خدمات علمی و اطلاعاتی در زمینه‌های فنی و تخصصی تلاش نماید.

بر اساس این گزارش، مدت تفاهم‌نامه از تاریخ انعقاد به مدت 4 سال می‌باشد.

 

 

 

 

دانشگاه صنعتی بیرجند پرتال آموزش پرتال اساتید پرتال دانشجویی اتوماسیون تغذیه کتابخانه دیجیتال مرکز مشاوره و درمان سامانه نظام پیشنهادات مسجد امام رضا(ع) امور شاهد و ایثارگر صندوق رفاه دانشجویی رزرواسیون دانشگاه پست الکترونیک ارتباط با ما کانال اطلاع رسانی دانشگاه صنعتی بیرجند