۱۳۹۸ جمعه ۳۰ فروردين

1397/09/11 وام دانشجویی؛ از شرایط اعطا تا افزایش مبلغ
وام دانشجویی؛ از شرایط اعطا تا افزایش مبلغ
به گزارش روابط عمومی دانشگاه، رییس اداره رفاه دانشجویان دانشگاه صنعتی بیرجند در گفت وگو با خبرنگار ایسنا منطقه خراسان جنوبی گفت: برای دانشجویان دوره‌های روزانه وام ازدواج به مبلغ دو میلیون تومان از سوی صندوق رفاه دانشجویان پرداخت می‌شود. ایشان ادامه داد: دانشجویان دوره‌های روزانه و شبانه برای تهیه وام دانشجویی باید در ابتدای ورود به دانشگاه، یک سند تعهد محضری آماده کنند که برای تمام مقاطع بعدی نیز معتبر است و پس از تایید صندوق رفاه می‌توانند وام خود را دریافت کنند.
مهندس علی‌آبادی اظهار کرد: برای دانشجویان روزانه وام تحصیلی به مبلغ 450 هزار تومان در نیم سال اول و 500 هزار تومان در نیم سال دوم درنظر گرفته شده است. همچنین وام مسکن به مبلغ 450 هزار تومان برای دانشجویانی که از خوابگاه‌های خودگردان استفاده می‌کنند یا خانه تهیه کرده باشند در هر دو ترم تعلق می‌گیرد. علاوه بر این وام ضروری مقطع کارشناسی به مبلغ 600 هزار تومان و حداکثر سه نوبت و وام‌های دیگر مانند تغذیه به مبلغ 120 هزار تومان و وام عتبات 700هزارتومان نیز به دانشجویان واجد شرایط اعطا می‌شود.
مهندس علی آبادی با بیان اینکه وام شهریه دانشجویان دوره‌های شبانه امسال افزایش یافته و به مبلغ 500 هزار تومان رسیده است، تصریح کرد: این وام پس از تخصیص مستقیماً به عنوان شهریه به حساب دانشگاه واریز می‌شود.
ایشان افزود: صندوق رفاه به دانشگاه‌ها با توجه به متغیرهای مختلف مانند درجه دانشگاه و منطقه، وام‌های متفاوتی را به دانشجویان هر دانشگاه اختصاص می‌دهد. دانشجویان در هر 8 ترم تحصیلی خود در صورتی که مشروط نشده باشند، می‌توانند از این وام‌ها برخوردار شوند. از زمان ثبت تقاضا و تشکیل پرونده برای دانشجو، در مدت تقریبی یک ماه این مبلغ به دانشجو تعلق می‌گیرد.
رییس اداره رفاه دانشجویی دانشگاه صنعتی بیرجند در پایان یادآور شد: دانشجویان همزمان با فارغ التحصیلی مبلغ ده درصد از وام خود را پرداخت می‌کنند و مابقی آن برای آقایان پس از سربازی و برای خانم‌ها نه ماه پس تسویه حساب، در قالب 60 قسط پرداخت می‌شود.
تعداد بازدید: 186
امتیازدهی
میانگین امتیازها:1.5 تعداد کل امتیازها:2
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 

اطلاعات تماس


نشانی:
بیرجند، میدان ابن حسام، بلوار صنعت و معدن، دانشگاه صنعتی بیرجند
کدپستی: ۹۷۱۹۸۶۶۹۸۱
شماره تماس: ۰۵۶۳۲۳۹۱۰۰۰ - ۰۵۶۳۲۲۵۲۵۰۱
دورنگار: ۰۵۶۳۲۲۵۲۱۱۶
رایانامه: info@birjandut.ac.ir
ساعت کاری: ۷ الی ۱۵

دسترسی سریع


درباره دانشگاه
روابط عمومی
معاونت آموزشی و پژوهشی
معاونت فرهنگی و اجتماعی
معاونت دانشجویی
معاونت اداری و مالی
دفتر حراست دانشگاه
دفتر نهاد مقام معظم رهبری دانشگاه

تقویم آموزشی


حذف تک درس: 21 بهمن ماه 97 لغایت 8 خردادماه 98
هفته ارزشیابی اساتید: 28 اردیبهشت ماه لغایت 3 خردادماه 98
پایان کلاس‌ها: 23 خردادماه 98
شروع امتحانات: 25 خردادماه 98 ( به مدت 14 روز با احتساب پنجشنبه ها)
پایان امتحانات: 10 تیرماه 98

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به دانشگاه صنعتی بیرجند می باشد
Powered by DorsaPortal