۱۳۹۸ چهارشنبه ۱ خرداد
1397/12/09 انعقاد قرارداد همکاری بین دانشگاه صنعتی بیرجند و پارک علم و فناوری خراسان جنوبی
انعقاد قرارداد همکاری بین دانشگاه صنعتی بیرجند و پارک علم و فناوری خراسان جنوبی
با توجه به افتتاح مرکز نوآوری و شکوفایی دانشگاه صنعتی بیرجند در آینده نزدیک و به منظور استقرار شرکت‌های دانش بنیان، قراردادی برای واگذاری فضای کاری شرکت‌های پارکی و دانشجویی بین دانشگاه صنعتی بیرجند با پارک علم و فناوری خراسان جنوبی امضاء شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی بیرجند، روز هفتم اسفندماه و در جریان بازدید ریاست و تعدادی از مسئولین پارک علم و فناوری خراسان جنوبی از دانشگاه، تفاهم‌نامه همکاری فی‌مابین منعقد شد.
ریاست دانشگاه در این جلسه ضمن ارائه گزارش کوتاهی از اقدامات صورت گرفته در چند ماه اخیر ابراز امیدواری کردند با راه‌اندازی مرکز نوآوری و شکوفایی دانشگاه، دانشجویان بصورت ملموس فعالیت‌های نوآورانه و کارآفرینی را تجربه کنند و زمینه شکوفایی استعدادها فراهم گردد.
آقای دکتر هاشمی افزودند: با امضاء این قرارداد، فضایی در اختیار جوانان، دانشجویان و شرکت‌های فناور قرار خواهد گرفت. این مرکز برای اساتید و دانشجویان دارای ایده کارآفرینی، محل مناسبی برای پیشبرد ایده و هدایت آن در مسیر تجاری‌سازی است. ایشان تاکید کردند تمام فضا و زیرساخت و نرم افزارها بدون هیچ دریافت وجهی به شرکت‌ها اختصاص داده خواهد شد.
رئیس پارک علم و فناوری خراسان جنوبی نیز در این دیدار اظهار داشتند: با راه‌اندازی کامل این مرکز در آینده نزدیک فضایی مناسب برای کارآفرینان دانشگاهی و شرکت های پارکی فراهم خواهد شد. آقای دکتر ناصری با اشاره به اینکه جامعه هدف پارک علم و فناوری، دانشگاه‌ها می‌باشد، عنوان کردند: پارک‌ها از خود زیرساختی ندارند و وظیفۀ ما حمایت از هسته‌های فناور می‌باشد. زیرساخت را سازمان‌هایی مانند استانداری، شهرداری و دانشگاه‌ها می‌توانند فراهم کنند. ایشان افزودند: با راه‌اندازی چنین مراکزی در دانشگاه‌ها به یکی از اهداف اصلی خود که حمایت از دانشجویان دارای ایده و فرهنگ‌سازی و ایجاد انگیزه برای دیگر دانشجویان می‌باشد، دست می‌یابیم.
رئیس پارک علم و فناوری استان خاطر نشان کردند: هدف بلند مدت این پارک اخذ مجوز تاسیس مرکز رشد در دانشگاه صنعتی بیرجند است که اکنون بخش اول یعنی زیرساخت فراهم شده و گام بعدی حضور شرکت‌ها و آشنایی دانشجویان با این فعالیت‌ها است. دکتر ناصری تاکید کردند: باید به این نکته توجه شود شرکت‌هایی که در این فضا مستقر می‌شوند بخش خصوصی هستند و نوع دیدگاه نسبت به این شرکت‌ها باید متفاوت از بخش دولتی باشد.
رییس گروه کار آفرینی و ارتباط با صنعت دانشگاه نیز در این نشست با تشریح روند اخذ مجوزهای لازم برای راه‌اندازی مرکز نوآوری و شکوفایی دانشگاه، اظهار داشتند: دو سال پیش پیشنهادی از سمت پارک علم و فناوری استان برای ایجاد مرکز نوآوری داده شد و پس از پیگیری‌های صورت گرفته، در مهرماه سال 96 طرح اولیه ارسال گردید و در خردادماه گذشته، نمایندگانی از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در بازدید از دانشگاه، ایجاد این مرکز را تایید کردند. اواخر مهرماه گذشته نیز قراردادی با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری امضا شد و مقرر شده 2 میلیارد ریال جهت تجهیز مرکز اعتبار تخصیص داده شود که بخشی از این مبلغ تاکنون جذب شده است.
آقای مهندس مودی تاکید کردند: طراحی مرکز به گونه‌ای است که فضا در دسترس دانشجویان است و دانشجویان می‌توانند راحت با اعضای تیم‌ها گفت و گو و تعامل داشته باشند. ایشان افزودند: مرکز از 4 فضای اطلاعات، استارتاپی، شرکتی و استراحت تشکیل شده است. فضای استارتاپی برای فعالیت 8 تیم مهیا شده و در بخش شرکت‌ها نیز امکان استقرار 10 شرکت فراهم می‌باشد.
در پایان، ریاست پارک علم و فناوری خراسان جنوبی، از مرکز نوآوری و شکوفایی دانشگاه صنعتی بیرجند واقع در دانشکده صنایع و کامپیوتر بازدید کردند و از نزدیک با بخش‌های مختلف آن آشنا شدند.
 
 
 
 
 
 
تعداد بازدید: 25
امتیازدهی
میانگین امتیازها:5 تعداد کل امتیازها:1
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 

اطلاعات تماس


نشانی: بیرجند، میدان ابن حسام، بلوار صنعت و معدن
دانشگاه صنعتی بیرجند
کدپستی: ۹۷۱۹۸۶۶۹۸۱
شماره تماس: ۰۵۶۳۲۳۹۱۰۰۰ - ۰۵۶۳۲۲۵۲۵۰۱
دورنگار: ۰۵۶۳۲۲۵۲۱۱۶
رایانامه:
ساعت کاری: ۷ الی ۱۵

دسترسی سریع


روابط عمومی
معاونت آموزشی و پژوهشی
معاونت فرهنگی و اجتماعی
معاونت دانشجویی
معاونت اداری و مالی
دفتر حراست دانشگاه
دفتر نهاد مقام معظم رهبری دانشگاه

تقویم آموزشی نیمسال‌دوم سال‌تحصیلی 97


حذف تک درس: 21 بهمن ماه 97 لغایت 8 خردادماه 98
هفته ارزشیابی اساتید: 28 اردیبهشت لغایت 3 خرداد 98
پایان کلاس‌ها: 23 خردادماه 98
شروع امتحانات: 25 خردادماه 98 ( به مدت 14 روز با احتساب پنجشنبه ها)
پایان امتحانات: 10 تیرماه 98

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به دانشگاه صنعتی بیرجند می‌باشد
Powered by DorsaPortal