۱۳۹۸ پنج شنبه ۱ اسفند
1398/07/17 برگزاری گردهمایی مدیران حقوقی دانشگاه‌های منطقه 9 در دانشگاه صنعتی بیرجند
برگزاری گردهمایی مدیران حقوقی دانشگاه‌های منطقه 9 در دانشگاه صنعتی بیرجند

دانشگاه صنعتی بیرجند با همکاری پارک علم و فناوری خراسان جنوبی در روزهای 11و12 مهرماه میزبان هفتمین نشست مدیران حقوقی دانشگاه‌ها و موسسات آموزشی و پژوهشی منطقه 9 کشور با حضور دانشگاه‌های فردوسی مشهد، بیرجند، سمنان، شاهرود، دامغان، حکیم سبزواری، بجنورد و... بود.  
به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی بیرجند، سرپرست حقوقی، قراردادها و پاسخگویی به شکایات دانشگاه در تکمیل این خبر اظهار داشتند: این گردهمایی با حضور اکثریت قریب به اتفاق مدیران حقوقی مراکز آموزش عالی منطقه 9 در روزهای پنج‌شنبه و جمعه 11 و 12 مهرماه به میزبانی دانشگاه صنعتی بیرجند و پارک علم و فناوری خراسان جنوبی برگزار شد.
دکتر فرخی افزودند: در این گردهمایی علاوه بر بحث و تبادل نظر در خصوص مسائل و مشکلات حقوقی جاری در دانشگاه‌ها، کارگاه "مباحث پیمان در سطح مقدماتی و کاربردی و مبانی حقوقی تنظیم‌قرارداد" توسط مهندس چناری رئیس اداره امور قراردادهای دانشگاه فردوسی مشهد و از مجریان برجسته و مجرب برگزاری کارگاه‌های عمرانی برگزار شد.
ایشان در خصوص محور بعدی این گردهمایی عنوان داشتند: همچنین در این اجلاس در خصوص موضوع "قانون پیشگیری و مقابله با تقلب در تهیه آثار علمی" بحث و تبادل‌نظر شد. در این خصوص ضمن تاکید بر الزام دانشگاه‌ها به برخورد قاطع با متخلفین و پرهیز از هر نوع مماشات و چشم‌پوشی، راهکارهای اجرائی و پیشگیرانه جهت حسن اجرای قانون ارائه گردید.
استادیار گروه علوم‌پایه دانشگاه در ادامه اظهار داشتند: مقوله بعدی مورد بحث، مشکلات حقوقی موجود در ایجاد و راه‌اندازی شرکت‌های دانش‌بنیان و شرکت‌های دانشگاهی و موضوعیت تناقض آن با قوانین منع مداخله و منع تصدی بود که در این خصوص تشریک مساعی صورت‌ پذیرفت و راه حل‌های عملیاتی برای کمک به اعضای محترم هیات علمی متقاضی ایجاد این‌گونه شرکت‌ها ارائه گردید.
ایشان همچنین به طرح پیشنهادی مدیریت حقوقی دانشگاه صنعتی بیرجند با عنوان "اعجاز رقابت" در خصوص دریافت خدمات بیمه‌ای اشاره کردند و افزودند: این طرح مورد استقبال گسترده مدیران حقوقی قرار گرفت و مقرر گردید جزئیات این طرح برای اجرا به موسسات آموزش عالی کشور جهت همراهی همه دانشگاه‌ها ارسال گردد.
دکتر فرخی ضمن تشکر از کلیه دانشگاه‌های منطقه بجهت پذیرش دعوت دانشگاه صنعتی بیرجند و حضور در این دانشگاه، از ریاست و کلیه حوزه‌های دانشگاه به دلیل مشارکت در برگزاری عالی این گردهمایی تقدیر کردند.

خاطر نشان می‌گردد در روز نخست این گردهمایی که در سالن جلسات پارک و علم وفناوری خراسان جنوبی برگزار شد، ریاست این مرکز ضمن خیر مقدم به مهمانان اظهار داشتند: ایجاد، تقویت و ارتقاء جایگاه واحدهای حقوقی در دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی و فناوری به لحاظ نقش آنها در صیانت از حقوق و منافع سازمان متبوع و کاهش هزینه‌های احتمالی، همواره مورد تأکید بوده و از موجبات اطمینان‌بخشی در اجرای بهینه تصمیمات، توافقات و ارتباطات بین‌بخشی و فرابخشی می‌باشد.
دکتر ناصری در ادامه افزودند: بر این اساس، گسترش و بهبود عملکردی دوایر حقوقی متناسب با توسعه و گسترش فعالیت‌ها در دستورکار است تا با ساختاری متشکل و شرح وظایفی مشخص، بتوان در انجام و هدایت صحیح امور در کنار سایر واحدهای سازمانی دانشگاه بیش از پیش موثر واقع شوند.
ایشان در ادامه تاکید کردند: اداره امور حقوقی در دانشگاه‌ها و موسسات به عنوان یکی از بازوهای توانمند حوزه ریاست، علاوه بر پیگیری و رسیدگی به پرونده‌ها و مسائل حقوقی، با انجام اقدامات پیشگیرانه، موجب کاهش بروز اختلافات، ادعاهای حقوقی و پیامدهای منفی ناشی از آنها و هدررفت نیرو و توان مالی و مدیریتی مجموعه می‌شود و ضروری است بیش از پیش، ساختار آن تقویت گردد.
در آغاز روز دوم گردهمایی در دانشگاه صنعتی بیرجند، ریاست این دانشگاه نیز ضمن قدردانی از حضور حداکثری مدیران حقوقی عنوان کردند: یکی از مواهب مدیر حقوقی توانمند، صیانت از کیان سازمان می‌باشد که می‌تواند در بسیاری از موارد از هدر رفت سرمایه و حتی فساد سازمانی جلوگیری کند.  
دکتر هاشمی افزودند: مدیران حقوقی با ارائه پیشنهادهای کاربردی، روسای دانشگاه‌ها را در مسیر پیشرفت در بستر قانون یاری می‌کنند.
ایشان تاکید کردند: در شرایط حساس کنونی نه تنها نباید مانع از تصمیمات جسورانه مدیران حقوقی شد، بلکه باید در تصمیم‌سازی‌های شجاعانه از ایشان حمایت کرد.
مدیر امور حقوقی دانشگاه فردوسی مشهد و رئیس شورای مدیران حقوقی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی منطقه 9 کشور نیز ضمن قدردانی از میزبانی  دانشگاه صنعتی بیرجند و پارک علم و فناوری خراسان جنوبی اظهار داشتند: هم‌افزایی و ارتقاء سطح آگاهی مدیران حقوقی می‌تواند در بسیاری از موارد مشکلات و معضلات پیش روی مراکز آموزش عالی را مرتفع سازد.
دکتر شفیعی با اعلام آمادگی کامل در خصوص ارائه همه دانش و تجربیات دانشگاه فردوسی مشهد به دیگر مراکز آموزش عالی عنوان کردند: در خصوص موارد جدیدی که دانشگاه‌ها با آن روبرو می‌شوند نیز آمادگی کامل داریم تا با استعلام از مراجع ذیربط نسبت به حل مشکلات مراکز دانشگاهی، پژوهشی و فناوری گام برداریم.
شایان ذکر است مهمانان همایش در لحظه ورود به دانشگاه صنعتی بیرجند، با حضور در یادمان شهداء گمنام، به مقام شامخ این شهیدان عزیز ادای احترام کردند.
گفتنی است، در عصر روز نخست این نشست، به جهت آشنایی با تاریخ کهن و فرهنگ غنی مردمان خراسان جنوبی، تور بیرجندگردی ویژه میهمانان گردهمایی برگزار شد که از مجموعه‌های باغ رحیم آباد، عمارت اکبریه، مدرسه شوکتیه، آب انبار تاریخی محسن‌زاده، خانه هادوی‌، خانه فروتنی (موزه عروسک)، بازار سنتی و قلعه بیرجند بازدید به عمل آمد.
 
 
 
 
 
تعداد بازدید: 117
امتیازدهی
میانگین امتیازها:5 تعداد کل امتیازها:2
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 

اطلاعات تماس


نشانی: بیرجند، میدان ابن حسام، بلوار صنعت و معدن
دانشگاه صنعتی بیرجند
کدپستی: 9719866981
شماره تماس: 05632391000 - 05632252501
دورنگار: 05632252463
رایانامه:
ساعت کاری: 7 الی 15

دسترسی سریع


روابط عمومی
معاونت آموزشی
معاونت پژوهش و فناوری
معاونت فرهنگی و اجتماعی
معاونت دانشجویی
معاونت اداری و مالی
دفتر حراست دانشگاه
دفتر نهاد مقام معظم رهبری دانشگاه

تقویم آموزشی نیمسال دوم سال تحصیلی 99-98


انتخاب واحد : 13 لغایت 18 بهمن ماه 98

شروع کلاس ها : 19 بهمن ماه 98

حذف و اضافه : 26 لغایت 27 بهمن ماه 98

حذف تک درس : 28 بهمن ماه لغایت 10خردادماه 98

هفته ارزشیابی اساتید : 27 اردیبهشت ماه لغایت 2خردادماه 99

پایان کلاس ها : 22 خردادماه 99

شروع امتحانات : 24 خردادماه99 ( به مدت 14 روز با احتساب پنج شنبه ها) 

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به دانشگاه صنعتی بیرجند می‌باشد