۱۳۹۸ پنج شنبه ۱ اسفند
1398/07/17 کلینیک کسب و کار استان، راهکاری جهت افزایش همکاری دانشگاه و صنعت
کلینیک کسب و کار استان، راهکاری جهت افزایش همکاری دانشگاه و صنعت


آقای مهندس فرهادی، عضو هیأت علمی گروه مهندسی کامپیوتر دانشگاه و مدیر کلینیک کسب و کار استان که به دعوت معاونت پژوهشی دانشگاه جهت حضور در دویست و ششمین جلسه شورای پژوهشی دعوت شده بودند، گزارشی از فعالیت های 6 ماهه اخیر، اهداف، رویکردها و برنامه‌های این کلینیک ارائه دادند.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی بیرجند، معاون پژوهشی دانشگاه ضمن اعلام این خبر افزودند: با توجه به  فعالیت‌های ارزنده کلینیک کسب و کار استان، جهت تدوین راهکار‌های افزایش همکاری حوزه پژوهشی دانشگاه با این مرکز، مدیر کلینیک به جلسه اخیر شورای پژوهشی دانشگاه دعوت شدند.
دکتر رخش‌خورشید افزودند: برنامه‌های مدونی در معاونت پژوهشی دانشگاه جهت افزایش همکاری اعضاء هیأت علمی دانشگاه در صنعت منطقه تدوین شده و یا در حال بررسی است. از جمله دستورالعمل جدید طرح‌های پژوهشی برون‌دانشگاهی که پس ازچند ماه بررسی در شورای پژوهشی، در هفته گذشته در هیأت رئیسه دانشگاه به تصویب رسید.
مدیر این کلینیک نیز در جلسه شورای پژوهشی دانشگاه اظهار داشتند: کلینیک کسب و کار استان خراسان جنوبی همزمان با 40 کلینیک صنعتی در سراسر کشور از 6 ماه گذشته افتتاح شد. این کلینیک‌ها که توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت، عمدتاً در شهرک‌های صنعتی مراکز استان‌های کشور راه‌اندازی شده، در حقیقت به عنوان یکی از حلقه‌های قدرتمند اتصال صنعت و دانشگاه محسوب می‌گردد و رسالت اصلی آن ایجاد هماهنگی، هم‌افزایی و برقراری تعاملات سازنده بین تمامی نقش آفرینان متعدد و گسترده چرخه کسب و کار به ویژه در حوزه صنایع و معادن می‌باشد.
مهندس فرهادی افزودند: در 6 ماهه گذشته با مطالعه پیرامون ساختارکلینیک‌های کسب و کار‌‌طی 80 سال اخیر در دنیا و سوابق موارد مشابه طی 20 سال اخیر در ایران، با تدوین بالغ بر80 برنامه صنعتی، معدنی و دانشگاهی و تکمیل مراحل قانونی و زیر ساخت‌های مربوطه از جمله ایجاد بانک جامع اطلاعات صنعتگران و دانشگاهیان استان، شرایط برای آغاز پروژه‌های عارضه‌یابی و بهبود صنعتی در کلینیک فراهم شده است.
ایشان در خصوص برنامه‌های آینده این کلینیک اظهار داشتند: توسعه تعاملات با کلیه دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی سطح استان، سازمان‌های اداری ذیربط و تداوم ارائه خدمات تخصصی عارضه‌یابی و بهبود صنعتی در دستور کار 6 ماهه آینده کلینیک قرار دارد.
عضو هیأت علمی گروه مهندسی کامپیوتر دانشگاه همچنین در جلسه شورای پژوهشی تاکید کردند: به زودی امکان بازدید اعضای هیات علمی دانشگاه صنعتی بیرجند از کلینیک فراهم و ساز و کار مناسب به دانشگاه‌ اعلام خواهد شد.  
خاطر نشان می‌گردد، آقای مهندس فرهادی، به پیشنهاد مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان جنوبی و تایید سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، در تاریخ 20 آذرماه سال گذشته به عنوان مدیر کلینیک کسب و کار خراسان جنوبی منصوب شدند و در حال حاضر مسئولیت تامین، راه اندازی و مدیریت کلینیک کسب و کار در استان را بر عهده دارند.
برای همکار عزیز و پرتلاشمان در این مسئولیت آرزوی توفیق روزافزون داریم.
 
تعداد بازدید: 154
امتیازدهی
میانگین امتیازها:4 تعداد کل امتیازها:4
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 

اطلاعات تماس


نشانی: بیرجند، میدان ابن حسام، بلوار صنعت و معدن
دانشگاه صنعتی بیرجند
کدپستی: 9719866981
شماره تماس: 05632391000 - 05632252501
دورنگار: 05632252463
رایانامه:
ساعت کاری: 7 الی 15

دسترسی سریع


روابط عمومی
معاونت آموزشی
معاونت پژوهش و فناوری
معاونت فرهنگی و اجتماعی
معاونت دانشجویی
معاونت اداری و مالی
دفتر حراست دانشگاه
دفتر نهاد مقام معظم رهبری دانشگاه

تقویم آموزشی نیمسال دوم سال تحصیلی 99-98


انتخاب واحد : 13 لغایت 18 بهمن ماه 98

شروع کلاس ها : 19 بهمن ماه 98

حذف و اضافه : 26 لغایت 27 بهمن ماه 98

حذف تک درس : 28 بهمن ماه لغایت 10خردادماه 98

هفته ارزشیابی اساتید : 27 اردیبهشت ماه لغایت 2خردادماه 99

پایان کلاس ها : 22 خردادماه 99

شروع امتحانات : 24 خردادماه99 ( به مدت 14 روز با احتساب پنج شنبه ها) 

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به دانشگاه صنعتی بیرجند می‌باشد