۱۴۰۰ جمعه ۲۷ فروردين
1399/12/20 نماینده مجلس شورای اسلامی: دانشگاه صنعتی بیرجند زیربنای صنعت شرق کشور است.
نماینده مجلس شورای اسلامی: دانشگاه صنعتی بیرجند زیربنای صنعت شرق کشور است.

نماینده محترم مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی و رئیس مجمع نمایندگان استان با بیان اینکه دانشگاه صنعتی بیرجند زیربنای صنعت شرق کشور است، اظهار داشتند: برای جلوگیری از الحاق این دانشگاه تمام تلاش خود را به کار خواهیم بست.

به گزاش روابط عمومی دانشگاه صنعتی بیرجند، نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی پس از اقامه نماز ظهر و عصر در جمع کارکنان و اعضای هیأت علمی دانشگاه صنعتی بیرجند اظهار داشتند: در خصوص الحاق دانشگاه صنعتی بیرجند به دانشگاه بیرجند نامه‌ای برای وزیر علوم، تحقیقات و فناوری نگارش و با دلایل متعدد استدلال شده ادامه فعالیت دانشگاه صنعتی بیرجند به نفع توسعه استان و منطقه است. آقای خسروی افزودند: اهداف تبیین شده در نقشه جامع علمی کشور با موضوع الحاق دانشگاه صنعتی بیرجند مغایرت دارد، از طرف دیگر این الحاق با صحبت‌های قبلی معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری که تاکید کردند «بحث الحاق دانشگاه صنعتی بیرجند مطرح نیست» نیز تناقض دارد.

ایشان در ادامه تصریح کردند: در حال حاضر حفظ استقلال دانشگاه صنعتی بیرجند از مهم‌ترین اولویت‌های کاری ماست که از طریق وزارت علوم، تحقیقات و فناوری پیگیر آن هستیم. نماینده مردم بیرجند در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دانشگاه صنعتی بیرجند زیر بنای صنعت شرق کشور است، عنوان کردند: این دانشگاه از 13 سال پیش تاکنون با حدود 70 عضو هیئت علمی خدمات زیادی داشته و این فرصت نباید از استان و شرق کشور گرفته شود.   

در ابتدای این نشست نیز معاون دفتر نهاد نمایدگی مقام معظم رهبری در دانشگاه اظهار داشتند: یکی از ارکان مهم نظارتی در کشور مجلس شورای اسلامی است و انتظار می‌رود بر اجرای طرح آمایش نظارت دقیق داشته باشد تا با کارشناسی کامل و بدون شتاب‌زدگی اجرا شود. ایشان افزودند: انتظار می‌رفت نظر ریاست دانشگاه، اعضای هیأت علمی و نخبگان دانشگاهی استان در طرح ادغام دانشگاهی صنعتی بیرجند لحاظ شود.

 حجت‌السلام محمدی همچنین تاکید کردند: درخواست اعضای هیأت علمی و کارکنان دانشگاه و همچنین نخبگان استان از نمایندگان مجلس این است که به این موضوع به صورت یک درخواست صنفی و یا مرتبط با تعصبات منطقه‌ای نگاه نکنند، بلکه به دیدگاه ملی و با هدف صرفه و صلاح کشور این موضوع را بررسی کنند، چرا که استدلال‌های قوی نخبگان استان نشان می‌دهد الحاق این دانشگاه با مصالح ملی تناقض دارد.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
تعداد بازدید: 344
کلمات کلیدی:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:5 تعداد کل امتیازها:3
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 

اطلاعات تماس


نشانی: بیرجند، میدان ابن حسام، بلوار صنعت و معدن
دانشگاه صنعتی بیرجند
کدپستی: 9719866981
شماره تماس: 05632391000 - 05632252501
دورنگار: 05632252463
رایانامه:
ساعت کاری: 7 الی 15

   

 

دسترسی سریع


روابط عمومی
معاونت آموزشی
معاونت پژوهش و فناوری
معاونت فرهنگی و اجتماعی
معاونت دانشجویی
معاونت اداری و مالی
دفتر حراست دانشگاه
دفتر نهاد مقام معظم رهبری دانشگاه

تقویم آموزشی نیمسال دوم سال تحصیلی 1400-99


انتخاب واحد : 18 لغایت 24بهمن ماه 99

شروع کلاس ها : 25بهمن ماه 99

حذف و اضافه : 2 لغایت 3 اسفند ماه 99

حذف تک درس : 4 اسفند ماه 99 لغایت 13خرداد ماه 1400

هفته ارزشیابی اساتید : 1خرداد ماه لغایت 6 خرداد ماه1400

پایان کلاس ها : 27خرداد ماه  1400

شروع امتحانات : 1 تیر ماه 1400 ( به مدت 14 روز با احتساب پنج شنبه ) 

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به دانشگاه صنعتی بیرجند می‌باشد
Powered by DorsaPortal