۱۴۰۰ يکشنبه ۲ آبان
1400/07/19 همکاری دانشگاه صنعتی بیرجند با سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور
همکاری دانشگاه صنعتی بیرجند با سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور

با پیگیری‌های گروه مهندسی معدن، دانشگاه صنعتی بیرجند و سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور در زمینه‌های پژوهشی و اجرایی همکاری‌ خواهند کرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی بیرجند، مدیر گروه مهندسی معدن دانشگاه ضمن اعلام این خبر اظهار داشتند: در مذاکرات و مکاتبات صورت گرفته با سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور، تاکید شده که گروه مهندسی معدن دانشگاه با پشتوانه قوی نیروی انسانی متخصص و امکانات آزمایشگاهی، آماده انعقاد تفاهم‌نامه همکاری با آن سازمان می‌باشد تا بستر مناسبی در راستای حل مشکلات و مسائل زیست محیطی و آلاینده‌های جوی، تغییر اقلیم، ریزگردها، اجرای پروژه‌های مشترک در زمینه‌های فرونشست زمین، اقلیم‌شناسی دیرینه، گردشگری زمین‌شناختی، ایجاد ژئوپارک‌ها، زمین‌شناسی پزشکی و همکاری‌های متقابل علمی پژوهشی در به روزآوری استراتژی‌های اکتشاف بهینه منابع فلزی و غیرفلزی مورد نیاز صنایع مادر استان و اکتشاف آب‌های زیرزمینی و مسائل ژئوشیمیایی و آلودگی آب‌های سطحی و زیرسطحی فراهم آید.

دکتر رجبی افزودند: گروه مهندسی معدن دانشگاه، اهداف دراز مدتی را از انعقاد این تفاهم‌نامه دنبال می‌کند که از آن جمله می‌توان به بسط و توسعه همکاری‌های علمی، پژوهشی و آموزشی با در نظر گرفتن امکانات دانشگاه صنعتی بیرجند و سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور، اجرای پروژه‌های تحقیقاتی مورد نیاز در زمینههای علوم زمین و اکتشاف ذخائر معدنی، برگزاری دوره‌ها، کارگاه‌ها و سمینارهای مختلف، همکاری برای مطالعات آیندهپژوهی، تبادل داده‌ها و اطلاعات مورد نیاز، بهره‌مندی طرفین از نیروی متخصص، همسوسازی پژوهش‌ها و توسعه زیرساخت‌ها اشاره کرد.

ایشان همچنین تاکید کردند: هم‌اکنون در استان خراسان جنوبی، 696 معدن با ذخیره قطعی 6/8 میلیارد تن و اشتغال 13 هزار نفر وجود دارد که سهم استان نسبت به کشور 6 درصد تعداد معادن، 11 درصد ذخیره قطعی و 8/5 درصد میزان اشتغال است. زغالسنگ، خاک‌های صنعتی، بنتونیت، سنگ آهن، آندالوزیت، بازالت، سیلیس، پتاس، منیزیت، سنگ‌های تزیینی، کرومیت، دولومیت، مرمریت، طلا، مس، فلورین و سرب و روی مهمترین مواد معدنی استان محسوب می‌شوند.

دکتر رجبی در ادامه تصریح کردند: این استان از لحاظ معادن فعال و اشتغال معدنی، رتبه چهارم و از نظر ذخیره مواد معدنی رتبه هفتم کشور را به خود اختصاص داده است. لذا تعاملات علمی و فنی بین دانشگاه‌ها، مراکز پژوهشی، سازمان‌ها و صنایع وابسته، در راستای تعالی و توسعه همه جانبه کشور، از ضرورت‌های اجتناب ناپذیر است تا از این طریق بتوان با استفاده از مشارکت دانشمندان، محققان دانشگاهی و مراکز علمی و صنعتی، موجبات توان علمی و تحقیقاتی و توسعه توان کارآفرینی و اشتغالزایی را در کشور فراهم آورد.

ایشان در انتها اظهار داشتند: در هفته گذشته آقای دکتر عمرانی، معاونت زمین‌شناسی و آقای مهندس قرایی، مسئول حوزه ریاست به همراه تیمی از کارشناسان سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور با حضور در دانشگاه و نشست با ریاست دانشگاه، معاونت پژوهشی و دیگر مسئولین دانشگاه، مذاکرات بسیار مثبتی و امیدوارکننده‌ای برگزار کردند. همچنین مسئولین این سازمان از توانمندی‌ها و امکانات آزمایشگاهی و کارگاهی گروه مهندسی معدن بازدید کردند و با توانمندی‌های اعضای هیات علمی و زیرساخت‌های علمی و پژوهشی دانشگاه آشنا شدند و ان‌شا لله در ماه‌های آینده با حضور آقای دکتر شهیدی، معاون وزیر و رئیس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور شاهد انعقاد تفاهم‌نامه مطلوب و سازنده‌ای با این سازمان خواهیم بود. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
تعداد بازدید: 210
کلمات کلیدی:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:3 تعداد کل امتیازها:2
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 

اطلاعات تماس


نشانی: بیرجند، میدان ابن حسام، بلوار صنعت و معدن
معاونت آموزشی دانشگاه صنعتی بیرجند
کدپستی: 9719866981
شماره تماس:05632391212
دورنگار:05632252098
رایانامه:
ساعت کاری: 7 الی 15

دسترسی سریع


روابط عمومی
معاونت آموزشی
معاونت پژوهش و فناوری
معاونت فرهنگی و اجتماعی
معاونت دانشجویی
معاونت اداری و مالی
دفتر حراست دانشگاه
دفتر نهاد مقام معظم رهبری دانشگاه

تقویم آموزشی نیمسال اول سال تحصیلی 1401-1400


انتخاب واحد : 20  لغایت 24 شهریورماه 1400

شروع کلاس ها : 27 شهریورماه 1400

حذف و اضافه : 3 لغایت 4 مهرماه 1400

حذف تک درس : 6 مهرماه لغایت 9 دی‌ماه 1400

هفته ارزشیابی اساتید : 27 آذرماه لغایت 3 دی‌ماه 1400

پایان کلاس ها : 15 دی‌ماه  1400

شروع امتحانات : 21 دی ماه 1400 (  به مدت 14 روز به احتساب پنج شنبه‌ها

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به دانشگاه صنعتی بیرجند می‌باشد